Odlični rezultati naših ekipa u Jedinstvenoj predkadetskoj ligi

Pazin i Oliva su zablježile pobjede protiv Splita i tako trenutno zauzele 2. i 3. poziciju na ljestvici Jedinstene predkadetske lige. Pazin je skoro iznenadio i favoriziranu Cedevitu junior, od koje je izgubio u posljednjim sekundama utakmice.

Prvog dana turnira prve predkadetske jedinstvene lige istarske ekipe. KK Pazin i KK Oliva odigrali su dojmljive utakmice sa renomiranim ekipama. KK Pazin protiv Cedevite Junior bila je korak do, a vodnjanska Oliva u drugoj utakmici u sjajnom izdanju pobijedila je ekipu Splita!

U prvoj utakmici  do sada jedinih nepobjedivih ekipa domaćini u 1,14 minuta do kraja imali vodstvo od 57-56 košem Andrije Androšića. Koševima Čubrića i Graše Cedevita preokreće na 60-57.  Prigoda je domaćinai šut za tricu Aleksa Travalje 6 sekundi do kraja koji nažalost ne prolazi. Sekundu do kraja Sven Perić osvaja loptu u skoku ali vremena je premalo za novu prigodu. Cedevita nakon napete utakmice slavi u Pazinu sa 60-57.

Trener pobjedničke ekipe KK Cedevita Junior Dejan Jovović:

Vrlo teška utakmica protiv domaćina koji je na krilima 5 pobjeda igrao fanatično. Trebali smo ostati hladne glave ali nam to nije baš uspijevalo. Na kraju je rezultat mogao otići na obje strane srećom otišao je na našu. Želim sreću domaćinu sutra.

Trener KK Pazin:

Prije svega čestitke ekipi Cedevite na pobjedi i prikazanoj igri.

Bila je neizvjesna  utakmica do samoga kraja, teško smo parirali njihovom skoku i mislim da je to na kraju presudilo. Idemo dalje sutra je novi dan i novi izazov. Sjajnoj našoj publici velika hvala na više nego odličnoj podršci!

U drugoj utakmici Oliva iz Vodnjana odigrala je sjajno i pobijedila nakon stalnog vodstva sa 71 - 61 ekipu Splita.

Trener KK Split Miroslav Bubić:

Čestitam ekipi Olive na pobjedi. Mi smo premekano ušli u utakmicu. Poslije smo stizali rezultat međutim svaki puta kada bi došli do mogućnosti preokreta napravili smo par tehničkih pogrešaka. Ekipa Olive je to kaznila pogotovo Jugovac koji je odigrao fenomenalnu utakmicu. Na kraju svima sretno u nastavku lige

Trener KK Olive mladi Erik Križanac:

Čestitam ekipi KK Splita na fer i korektnoj igri.

Moji dečki odigrali su jednu od boljih utakmica u ovom prvenstvu, poštovali su sve šta smo se dogovarali u obrani i napadu.

Ekipa Splita ima sjajnu generaciju u drugom poluvremenu borili smo se s njihovom visinom gdje su oni osvojili 18 napadačkih skokova, koje srećom našom nisu realizirali.

Sretno ekipi Splita dalje u prvenstvu i još jednom čestitke na dobroj igri.

Drugi dan turnira započeo je utakmicom Pazina i Splita. Izvrsno su domaćini odigrali prvo poluvrijeme i na krilima fenomenalnog Andrije Androšića ( 24 koša) vode 53 -33. Problemi nastaju od 28 minuta kada kapetan Androšić napušta igru. Razigrao se tada najmlađi igrač turnira Luka Leni Ukić i nakon 1-4 trice u prvom poluvremenu u drugom poluvremenu pogađa trice 4-5 i iz nemogućih pozicija i ravnoteža ili ukupno na kraju 5-9 ili sjajnih 55,6%. Ovime je dvije godine mlađi Luka još jednom potvrdio da je veliki talent hrvatske košarke. Smanjili su Splićani na 5 razlike uz veliku podršku i svojih navijača uz bodrenje "Jugoplastika", ali više nisu mogli i Pazinci ostvaruju na kraju jako važnu pobjedu od 83-72 na radost svojih navijača koji su navijali "Istraplastika" što su ex imena klubova!

Čestitam ekipi Pazina na pobjedi. Premekano smo ušli u utakmicu i nismo mogli odgovoriti na agresivnost Pazina. Drugo poluvrijeme smo ušli s drugačijim pristupom i stavom, ali nismo imali snage za preokret i prigodu koja nam se ukazala 12 minuta do kraja izlaskom iz igre odličnog Androšića zbog 5 prekršaja, koji je imao nekoliko vrhunskih poteza. Svima sretno u daljnjem takmičenju.

Trener KK Pazin Dario Lukšić:

Krenuli smo u susret s našom prepoznatljivom igrom, brzo i agresivno. Početkom 3. četvrtine poveli smo 25 razlike i onda neshvatljivo stali. Ekipa Splita počela je pogađati otvorene šuteve i polako smanjivala razliku. Bilo je napeto i neizvjesno do samoga kraja. Čestitam našim momcima, ali isto tako velike čestitke i Splićanima na prikazanoj igri. Velike pohvale još jednom našoj sjajnoj publici. Sretno svima u daljnjem takmičenju prve predkadetske lige.

U drugoj utakmici drugog dana Cedevita je stalno vodila, ali je prednost narasla nakon ozljede najboljeg igrača kapetana Lorena Jugovca do konačnih 82-53 Cedevita junior Oliva..

Trener Cedevite junior Dejan Jovović:

Oliva je ozbiljna momčad što su i pokazali jučer protiv Splita. Nažalost, danas im se ozlijedio najbolji igrač što je utakmicu odvelo u mirnije vode. Želim svima zdravlje u nastavku sezone.

Trener KK Oliva Erik Križanac:

Čestitam ekipi KK Cedevita junior na zasluženoj pobjedi.

Znali smo da su oni ozbiljna ekipa što pokazuje i tablica, trenutno jedina ekipa bez poraza. Nismo uspjeli spriječiti njihove kontre gdje su oni zabili čak 40 poena.

Nažalost, naš kapetan te je morao nakon 15-ak minuta izaći iz igre zbog ozljede. Možda ostaje žal za zanimljivijom završnicom utakmice da smo bili kompletni.

Čestitke i sretno svim ekipama u nastavku lige.

Copyright © 2022 Košarkaški savez Istarske županije - Design & Development By LCSTUDIO