Košarkaši Stoje sjajnom pobjedom protiv Pule 1981 osvojili A2 ligu Zapad

Košarka je pobijedila, kratki je rezime velikog gradskog derbija A2 lige zapad u kojem su se, u posljednjem kolu sastali košarkaši Stoje i Pule 1981.

U ispunjenoj dvorani, uz gromoglasno navijanje titulu pobjednika zasluženo su osvojili košarkaši Stoje i time se plasirali u kvalifikacije za Prvu ligu.

Stoja je u gradskom derbiju slavila rezultatom 100-82, a za goste kobna je bila treća četvrtina koju su izgubili 34-20.

Prava košarkaška utakmica odigrana je u subotu navečer na Stoji, uz bodrenje navijača i sportske prizore kakvi se dugo nisu vidjeli u Puli, ali i u Istri.

Bolje je domaćin ušao u utakmicu, poveo 8:2 no 'gosti' su uz nekoliko dobrih akcija stigli do 8:7.

U nastavku prve četvrtine igrao se koš na koš, no zahvaljujući trici Bulešića Stoja odlazi na odmor sa 18:15.

U nastavku susreta igrao se koš na koš uz puno otvorenih šuteva, no Stoja je na krilima sjajnog Bulešića otišla na +5, 30:25, dok Marić tricom povećava vodstvo Stoje na 37:29.

No gosti se ne predaju i zahvaljujući trici odličnog Popovića dvije minute prije kraja druge četvrtine smanjuju na 40:36.

Pad koncentracije stigao je na samom kraju s obje strane uz nekoliko tehničkih grešaka, no 30-ak sekundi prije kraja, Šljuka pogađa tricu za minimalno vodstvo domaćina, 42-40.

I u nastavku utakmice igrao se koš na koš, uz čvrstu igru s obje strane no zahvaljujući dvjema tricama Bulešića i Hortmana Stiha odlazi na 57:51.

Šljuka brzo uzvraća tricom s jedne i Marić s druge strane za neizvjesnu završnicu treće četvrtine uz neumorno navijanje pulske publike.

IMG 20220326 190736

No, u posljednjih četiri minute košarkaši Stoje na krilima sjajnih Marića i Bulešića povećavaju prednost na +16, pa se na odmor odlazi uz prednost domaćina 76:60.

U posljednjih deset minuta susreta, gosti više nisu mogli nadoknaditi zaostatak iz treće četvrtine, a domaćin je na krilima odlične publike još podigla vodstvo za veliku pobjedu Stoje nad Pulom 1981,